Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Spawanie metodą mig i mag

W nowoczesnym świecie możemy zobaczyć bardzo szybko rozwijającą się naukę. Powstało niezwykle wiele wynalazków, które bez wątpienia upraszczają nam życie w każdym aspekcie. Można również dostrzec, że najefektywniejszymi i najpożyteczniejszymi sprzętami są te, wynalezione dla celów budowniczych.

Wielkie koparki i niewielkich rozmiarów spawarki, są to sprzęty, które swoje wykorzystanie odnalazły chyba na każdym placu budowy. Przyjrzyjmy się bliżej samym spawarkom, a raczej konkretnym modelom jakim są spawarki Metal Inert Gas. Spawanie przy pomocy metody Metal Inert Gas polega przede wszystkim na wykorzystaniu łuku elektrycznego, który wytwarza się między elektrodą topliwą i spawanym tworzywem. Dla ulepszenia spawu i zabezpieczenia spoiny, metoda ta korzysta ze strumienia gazu osłonowego, który ochrania łuk i jeziorko ciekłego metalu.

Należy tutaj napisać, że spawarki mig wykorzystują gaz osłonowy, który chemicznie jest obojętny np. hel, czy argon. Tymczasem istnieje inne spawanie, które jest niezwykle podobne do spawania MIG, chodzi tutaj o metodę Metal Active Gas. Ona natomiast w swoim działaniu korzysta z gazu osłonowego, który jest chemicznie aktywny np. CO2.

Metoda spawania MIG i MAG cieszy się w ostatnim czasie dużym powodzeniem. Źródłem tego zapewne jest jej uniwersalność. Za jej sprawą możliwe jest spawanie różnych metali i ich stopów we wszystkich pozycjach. Jest to raczej rzadka zdolność, ponieważ często większość spawarek może działać w jednej do trzech pozycji. Poza tym spawarki mig i mag umożliwiają osiągnięcie wysokiej jakości spoiny przy jednoczesnym uzyskaniu wysokiej efektywności samego procesu.Powiązane słowa: