Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Szkodniki atakują i niszczą drewniane części domu! Poznaj je!

Likwidacja szkodników drewna nie bywa czymś prostym, ale nie stwierdzajmy, że to coś nierealnego. Wręcz przeciwnie – jest taka możliwość, że zakończy się sukcesywnie, pod warunkiem jednak, że szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika oraz znajdziesz odpowiednie rozwiązanie. A to nie bywa łatwe, ponieważ jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, likwidację korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszystkie potencjalne opcje. Niełatwo postawić na trafny sposób działania. Zechciej dowiedzieć się, jakie owady mogą żerować w twoim drewnie.

Niezwykle po wielokroć uważa się, że owady, które żyją w drewnie to korniki i termity. Jest sens wiedzieć aczkolwiek, że one niebywale rzadko pojawiają się w naszym kraju – napotkać udaje się korniki, ale te naprawdę częściej lubią pojawiać się w starych drzewach w lesie lub parku, w których potrafią wydrążać długie korytarze i prowadzą do ich obumarcia. Nie są w stanie przejść przez warstwę impregnatu, więc nie powinny atakować drewnianym elementów w domu.

Te zazwyczaj bywają niszczone przez 2 inne owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele są spłaszczone, osiągając, tak na oko dwa centymetry długości i mimo, że mają brązowy koloryt, nawet łatwo je wypatrzeć. Kołatki domowe natomiast lubią przypominać troszkę chrząszcze, zdają się być jednakże zdecydowanie mniejszej wielkości – miewając kilka milimetrów długości. Czymś co je wyróżnia jest to, iż larwy mają zdolność przechodzenia przez zaimpregnowaną warstwę, aby podjąć się żerowania wewnątrz drewna. Trudno je wówczas spostrzec – zmiany są zauważalne dopiero po dłuższym czasie. Oba wspomniane owady przeważnie atakują krokwie i pozostałe elementy budujące konstrukcję dachu. Rzadko w starych budynkach pojawiają się w wykonanych z drewna meblach, ścianach lub podłodze.Powiązane słowa: