Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Szkodniki drewna, które lubią żerować w domach

Walka ze szkodnikami drewna nie jest łatwa, jednakże nie oznacza to, że niemożliwa. Wręcz przeciwnie – może zakończyć się powodzeniem, podstawa jednak to jest to, byś szybko rozpoznasz rodzaj szkodnika oraz wyszukać stosowne wyjście. A to nie bywa czymś nie sprawiającym trudności, bowiem jeśli pragniesz znaleźć sposób na robaki w drewnie, likwidację korników, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, maty dezynfekcyjne, dezynfekcja wjazdu, spr to wszelakie prawdopodobne opcje. Niełatwo postawić na odpowiedni sposób wszczęcia działań. Zechciej dowiedzieć się, które z owadów lubują zagnieździć się w twoim drewnie.

Niebywale po wielokroć mówi się, iż owady, które biegają w drewnie to korniki i termity. Opłaca się wiedzieć aczkolwiek, iż one niebywale rzadko są w stanie pojawić się na naszych ojczystych ziemiach – spotkać można korniki, ale te na pewno częściej lubią pojawiać się w całkiem starawych drzewach w lesie lub parku, w których potrafią wydrążać długie korytarze, doprowadzając do ich obumierania. Nie są w stanie przejść przez warstwę impregnatu, przez co są szanse na to, że nie będą czymś atakującym drewniane elementy w domu.

Te zazwyczaj bywają niszczone przez dwa inne owady – spuszczele pospolite i kołatki domowe. Spuszczele są płaskiego uformowania, mają, około 2 cm długości i chociaż mają brązowy koloryt, dość w prosty sposób udaje się je wypatrzeć. Kołatki domowe za to lubią przypominać troszkę chrząszcze, są jednak zdecydowanie mniejszej wielkości – zdobywając kilka milimetrów długości. Ich cechą szczególną jest to, że larwy mają zdolność przechodzenia przez zaimpregnowaną warstwę, by żerować w środku drewna. Niełatwo je w takiej sytuacji spostrzec – zmiany są proste do zauważenia dopiero po jakimś czasie. Oba wymienione owady przeważnie lubią atakować krokwie i pozostałe elementy konstrukcyjne dachu. Rzadko w starych domach zagnieżdżają się w drewnianych meblach, ścianach albo podłodze.Powiązane słowa: