Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Używaj pelettu i grzej ekologicznie

Pellet to kusząca opcja, żeby ogrzewać pomieszczenia, w których przebywamy. Jest to najbardziej odpowiednie rozwiązanie na ekologiczne i ekonomiczne ogrzanie miejsca, w którym mieszkamy. Nic dziwnego, że zyskuje coraz większe powodzenie, i że mamy większą grupę firm i instytucji, które przechodzą na ogrzewanie takiego typu. Zaczyna to być także coraz częściej wybierany w domach jednorodzinnych

Pellet to niewielkie baryłki, dochodzących do długości 2-3 cm. Zdaje się być to produkt, który pozyskuje się w wyniku sprasowania drewnianych trocin. To nadzwyczaj ekologiczny produkt – nie wykorzystuje stopniowo kończących zasobów naturalnych naszej planety. Trociny, które są wykorzystywane do tego, by je produkować są pewnego rodzaju odpadem przy produkcji desek na tartaku albo w innych miejscach obróbki drewna.

Pellet jest również niezwykle wartościowym źródłem ciepła. Posiada bardzo duży poziom kaloryczności, więc szybko wydziela niemałą ilość ciepła. Poza tym bardzo szybko się rozpala i przez długi czas utrzymuje ogień. Aby jednak zdołać się cieszyć zaletami pelletu dobrze jest pozyskiwać go z bardziej znanych punktów sprzedaży. Najlepiej postawić na stawiające na profesjonalne usługi firmy. Jeżeli chodzi o pellet pęcice na przykład oferują bardzo dobrej jakości materiał opałowy.

Ekologiczność pelletu to zasługa nie jedynie tego, że do jego produkcji używane są trociny drewniane, ale również na tym, że podczas jego spalania nie powstaje dwutlenek węgla, zatem emisja CO2 jest znikoma. To akurat nadrzędny element ochrony środowiska. Dodatkową wartością dodającą wagi pelletu wyda się być niesamowita czystość – spala się w sumie cały, zostawiając po sobie zaledwie 0,5% popiołu, który idealnie sprawdza siędo nawożenia rozmaitych roślin, głównie trawnika. Poprzez to jest to najbardziej odpowiedni sposób, by nie musieć martwić się cyklicznym czyszczeniem pieca i nadmierną ilością popiołu.Powiązane słowa: