Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Większość osób docenia te krzaki wiosenne w ogrodzie

krzewy ogrodowe, które kwitną wiosną miewają niezłą popularność. Przewaga zaczyna kwitnąć niebywale wcześnie, w skutek czego są najlepszym sposobem na rozproszenie smutków, które dopadły nas zimą. Dowiedz się, jakie krzewy ogrodowe wybrać, by móc cieszyć się niepowtarzalnymi, najpiękniejszymi kwiatami.

Najpowszechniejszym krzewem ogrodowym, który zaczyna kwitnąć zdecydowanie wczesną wiosną zdaje się być forsycja. Jej delikatne, żółte kwiaty pojawiają się niezwykle licznie na niekrótkich, troszkę wiotkich pędach. Doskonale wyglądają we wszystkich ogrodach – to jedna z niewielkiej grupy roślin o intensywnie żółtym kolorze. Do tego jest bardzo łatwa w uprawie – nie wymaga nawożenia, totalnie znosi suszę i bardzo niskie temperatury.

Kolejny krzew wart uwagi to migdałek. Kwiaty zaczniemy dostrzegać już w kwietniu, zdecydowanie wcześniej niż liście. Niezwykle gęsto oblepiają gałązki, w skutek czego wspaniale się prezentuje. To nieduży krzew, przeważnie bywa w formie piennej, zaszczepiony na nie za dużym pniu. Migdałki nie utrzymują kwiatów nazbyt przez długi, lecz z pewnością warto, bo przez te kilkanaście dni to niesamowity dla oczu widok. Ponadto krzew prezentuje się niezwykle ładnie nawet po czasie, gdy minie kwitnienie.

Podobnie niewiarygodny widok zapewni ci posadzenie w ogrodzie magnolii. Jej olbrzymie, przepiękne kwiaty w różowym kolorze zachwycają każdego. Magnolia tak czy owak postuluje o nieco więcej uwagi – bo ceni kwaśne podłoże, powinno się regularnie podlewać ją nawozem o działaniu zakwaszającym bądź zachowującym nie za duży poziom pH. Co więcej, może być trochę bardziej podatna na zimno, w porze jesieni lepiej byłoby zatem opatulić ją naprawdę dokładnie agrowłókniną albo w inny sposób ustrzec przed zimnem. Przeciwnie do innych krzewów, magnolia jest w stanie osiągnąć totalnie ogromne rozmiary.Powiązane słowa: