Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Własne mieszkanie

Prędzej czy później, dla wielu z nas, przychodzi taki moment, że po głowie zaczynają krążyć marzenia o swoim mieszkaniu. W pierwszej fazie cieszy wynajęty wspólnie z kolegami ze szkoły kąt. Po pewnym momencie nadchodzi czas na kolejny krok ku dorosłości i oddzielne wynajęcie kawalerki.

Jednak gdy w okolicy pojawia się partner lub partnerka, z którą planujemy przyszłość, pomyśleć trzeba o własnym kącie. Nie wszyscy mają szczęście dostać na początek kilkadziesiąt tysięcy złotych do przeznaczenia na mieszkanie. Dlatego młodzi ludzie, najczęściej swoje pierwsze kroki kierują do banków. Po poznaniu swojej zdolności kredytowej, należy zdecydować się na konkretną nieruchomość. W tym przypadku mamy do wyboru trzy wyjścia:

- Wybudowanie domku jednorodzinnego – naszego wymarzonego, zaprojektowanego wg własnych potrzeb i oczekiwań. Pod uwagę musimy wziąć koszty związane z nabyciem działki, postawieniem budynku, wykończeniem, umeblowaniem i ewentualnym zagospodarowaniem otoczenia. Trzeba pamiętać, że piękne ogrody cieszą oko, aczkolwiek wymagają ogromnych nakładów pieniężnych.

- Kupno mieszkania/domu na rynku wtórnym – jest to dobre wyjście dla osób, które pragną wprowadzić się i mieszkać już od jutra. Naturalnie pod uwagę trzeba wziąć okres, który trzeba poświęcić na remont. W zależności od stanu mieszkania czy domu, może on trwać kilka dni bądź kilkanaście tygodni.

- Zakup mieszkania/domu na rynku pierwotnym – rozpocząć należy od odnalezienia profesjonalnego dewelopera np. zisinvestgroup.pl. Zaufany, z dobrą opinią, oszczędzi nam niepotrzebnych kłopotów i stresu.

Potem zostaje tylko, zaprojektowanie wnętrz. Nie mniej jednak, zanim ruszymy do banku po kredyt, pomysł ten należy bardzo dokładnie przemyśleć i przeliczyć z kalkulatorem w ręku wszystkie koszty.Powiązane słowa: