Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Z jakiego regionu wino jest najlepsze?

winiarskim. Obszar ów to Morawy, który został utworzony na mocy czeskiego prawa winiarskiego w roku 2004. Składa się on z 4 podregionów: wielko pawłowicki, Mikułowski, Znojemski i Słowacki. Znajdujące się w nim 312 miast i miasteczek charakteryzują się produkcją jednych z najpopularniejszych jak również najdroższych win. Warto również zaznaczyć, że wina białe stanowią jego aż 80% produkcji.

W zgodzie z kartami historii, pierwsze wina z Moraw powstały z posadzonych winnic jeszcze w III wieku poprzez legionistów rzymskich, za panowania cesarza Probusa. Zastanawiasz się, dlaczego wino z Moraw jest tak doskonałe? Bowiem w ich produkcję wkłada się jak dużo serca i wygórowanego smaku. Nie ma na świecie degustatora, jaki stwierdzi by, że morawskie wina są niesmaczne i nie do wypicia. Rzeczywiście, czasem zdarzą się wyjątki od reguły, jak w każdej sytuacji. Lecz nie powinno mieć to przełożenia na całokształt produktów.

Należy pamiętać, że obszar morawski przez całe stulecia zmagał się z różnymi problemami, przez co musiały również ucierpieć winnice. Aczkolwiek obecnie, dzięki pomocy unijnej winnice powracają do łask koneserów i coraz to więcej jednostek zatraca się w wina z moraw. Regiony te proponują swym konsumentom wielki wariant różnorodnych trunków. Do wyboru mamy wina białe, jak również różowe jak i czerwone. Możemy zakupić zarówno te słodkie jak i wytrawne.

Bardzo często w biurach podróży można uzyskać nawet wyprawy do winnic na Morawach i na własne oczy dostrzec efekt powstawania wina. Po takiej podróży człowiek zupełnie inaczej patrzy na wino ze sklepu, nie wspominając już o smaku, jaki poczuł w morawskiej winnicy.

Komentarze:

Wojciech
Gdy chcemy poczynić przyjaciołom upominek to polecam alkohole directo. Poza wspaniałego dokonania wyboru wachlarza win z różnorakich rejonów na witrynie internetowej potrafilibyśmy liczyć na zawodowe poradnictwo w tej tematyce.Powiązane słowa: