Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Zabawki nowej ery

W nowoczesnym czasie zabawki przyjmują najdziwaczniejsze formy wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń. Coraz mniej liczy się imaginacja małolata, a coraz bardziej poziom bystrości jak również zaawansowania samych zabawek.

Weźmy na przykład takie sterowane przez radio auta, statki, czy nawet helikoptery. Aktualnie dzieciom nie starczy pospolity samochodzik dla dzieci, nie ruszający się samodzielnie. W modzie są zabawki Katowice, które zupełnie zastępują dziecko w jego pomysłowości. Na co udawać, że pojazd się porusza, skoro są przecież zdalnie sterowane pojazdy, przynoszące o wiele więcej uciechy bez zbędnego wysiłku?

Ciekawym zjawiskiem są również inteligentne lalki, tzw. sztuczne noworodki. Lalka taka zachowuje się niczym prawdziwy noworodek, potrzebujący spełniania swoich najróżniejszych zapotrzebowań od fizjologicznych do emocjonalnych. Takiego rodzaju lalki sprawdziły się na przykład w przypadku dorastających nastolatek, które potrzeba uświadamiać w kwestii obowiązków, które łączą się z byciem matką.

Jak widać zabawki w dzisiejszych latach nie przypominają już znanych nam z przed kilkunastu lat. Jak zwykle posiada to swoje wady jak i wartości pozytywne. Oczywiście odpowiedzialność jest po stronie matki oraz ojca i to oni powinni zadbać, aby ich dziecko wyciągało z rozrywki same pozytywy.

Komentarze:

Julia
Za dobrych lat, to wyglądały zabaweczki oraz gry… Zwyczajny patyk robił za pistolet, natomiast element starego wózka za najszybszy bolid. Obecnie są takie zabawki sklep ma w asortymencie więcej modułów elektronicznych niż normalnego asortymentu. Nabywając dla wnucząt nieczęsto mam możliwość odnaleźć to, czego poszukuję. Nie wiem czy nie czas przekonać się do innowacji.Powiązane słowa: