Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Zalety oświetlenia ledowego

Trzy lata temu uważałam, że mój wybranek oszalał. Ni stąd ni zowąd w naszym mieszkaniu pozakładał oświetlenie diodowe.

Tak to określał ale dla mnie żarówka LED to oświetlenie jak oświetlenie. Nadrzędnym powodem tej akcji była energooszczędność i znacznie niższe zużycie prądu. A ja sobie to wyjaśniłam tak, że dzięki tym działaniom jakiś mały zwierzak pożyje dłużej, bo mu lasu nie wykarczują.Z perspektywy czasu muszę przyznać, że mój najmilszy miał rację. Co prawda nie śledziłam jak się mają zwierzątka, ale sprawdzałam rachunki za energię w kolejnych okresach. W każdym z nich wykorzystaliśmy prawie 800kWh mniej, niż przy tradycyjnym oświetleniu.

Mamy niewielkie mieszkanie, jest nas dwoje, niekiedy przyjeżdża syn. Oszczędność stanowi prawie 20% całego zużycia prądu. Wyliczenia mówią, że żarówka diodowa posiada dziesięć razy mniejsze zużycie energii elektrycznej, niż oświetlenie pochodzące z żarówek zwykłych. To bardzo dużo.

Postanowiłam rozpowszechniać energooszczędność wśród przyjaciół. W tym celu znalazłam sklep internetowy proponujący oświetlenie diodowe, by się troszkę podszkolić. Stwierdziłam, że oferta LED jest o wiele szersza, niż kilka lat temu. Ale chyba tak to jest. Tradycyjna żarówka LED nie jest już taka droga, nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów aby zmodernizować oświetlenie w domu.Od jakiegoś czasu podczas każdego spotkania, z dużą satysfakcją opowiadam koleżankom, jakiego mam oszczędnego faceta. Namawiam do zastosowania oświetlenia LED, popierając to własnym doświadczeniem w temacie światła. Rekomenduję im rzecz jasna sklep internetowy, który znalazłam pod adresem http://www.lumen.sklepna5.pl i który przypadł mi do gustu różnorodnością oferty, przejrzystością i niskimi cenami.

Na buziach widzę nieufność, ale mam zamiar nad tym pracować. W końcu los zwierzaków nie jest mi obojętny, a gdy przy tym można jeszcze zaoszczędzić, to ja się na to piszę.Powiązane słowa: