Znajdź artykuł

Kategorie

Popularne artykuły

Zmiana firam

Firanki do dziś traktowane są za najdogodniejszy wystrój okien wszech czasów. Ani rolety ani żaluzje nie zostawią takiego efektu co pięknie dobrana firanka do naszego okna.

Dlaczego?

Wzory firan były, są i będą odmienne, każdy z nas znajduje coś dla siebie. Przy doborze zasłon należy pamiętać o kilku istotnych regułach dobierania materiału do roli którą ma realizować, oraz o dobraniu odpowiednich rozmiarów. Po zawieszeniu firana powinna wisieć parę cm nad podłogą a jej szerokość musi być co najmniej dwa razy większa niż szerokość karnisza co zagwarantuje pożądany efekt i pełną satysfakcję. Jeśli firanka ma być powieszona w łazience to warto również zastanowić się jak będzie się komponować z wyposażeniem łazienki, kadzią baterie łazienkowe, umywalka czy także urządzenia agd łazienkowe. Ważną kwestią jest również odpowiedni asortyment kolorystyczny i materiałowy, wszelka firanka jeśli jest pokaźna jeszcze ładniej będzie wyglądała na oknie.

Dobieranie zasłon

Dobieranie firany do firan nie jest w ogóle takie kłopotliwe jak by się mogło wydawać trzeba się pierw zastanowić czy interesują nas więcej gotowe komplety zasłon czy też pierw przepatrzymy tkaniny zasłonowe a potem chcielibyśmy raczej je obszywać wedle docenienia Przy dobieraniu tkaniny, wystarczy wspomnieć o jednej rzeczy aby dobierać stonowane kolory w porównaniu do ściany i markizy i super efekt pewny Szerokość firanek zestawia się troszeczkę inaczej niż wielkość firany, mianowicie wielkość karnisza porcjujemy na pół i taki też szeroki materiał powinniśmy zakupić, wysokość jest rzeczą banalną wystarczy porównać wysokość od żabki do posadzki a najświetniej gdy jest o kilkanaście centymetrów krótsza. Pamiętajmy zasłony to klasyka która będzie z nami jeszcze poprzez długie lata i nic nie zamieni ich ponadczasowości. W dzisiejszych latach jest sporo podłoży gdzie możemy odnaleźć ciekawe nas artykuły do ozdoby domu w okresie Internetu gdzie znajduje się nie jeden sklep z zasłonami wybór jest naprawdę ogromny.

Komentarze:

Zuzanna
Kocham mieć firanki w oknach, jednak wolę mieć w posiadaniu unikalne schematy ażeby nikt inny nie mógł pozyskać sobie takich samych. Koleżanka pokazała mi jednego razu haftowanie komputerowe i mogę się pochwalić już dużym zapasem firanek z osobistym wzorem.
Adam
Jeżeli poszukujesz architekta, który posłuży ci w aranżacji mieszkania to masz możliwość wybierać się dla przykładu. do usługodawców, jakież tworzą szafki gastronomiczne na pomiary a dodatkowo poprosić o zrobienie konceptu jadalni bądź innego wnętrza czy może skorzystać z ofert Kołodziej & Szmyt - projektowanie wnętrz.Powiązane słowa: